Pokojové rostliny pro začátečníky

Mít zelené rostliny v naší domácnosti je opravdu velmi praktické a užitečné. Zelené rostlinky a květiny mají pro nás obrovskou estetickou hodnotu. Skvěle zútulní každý prostor a výborně vypadají. Rostliny, především ty zelené, nám také dávají kyslík a o některých rostlinách se dokonce tvrdí, že pomáhají čistit vzduch. V neposlední řadě má péče o rostlinky také skvělý terapeutický účinek. Proč tedy mnoho z nás stále ještě doma žádné rostlinky nemají? Většina takových lidí by odpověděla, že se o kytky neumí starat a že jim vždy každá odejde. Hodně lidí z tohoto důvodu doma stále nemají žádnou kytku. A pokud ano, je to třeba jedna smutná povadlá rostlinka krčící se někde v koutě. A to je škoda. Většinou jde totiž jen o nevhodný výběr pokojové rostliny.  

Tlustice

Velmi důležité je samozřejmě vybrat vhodnou rostlinu pro Vaše prostředí, které doma můžete rostlině nabídnout. Máte slunný byt, ve kterém je ale poměrně hodně přímého slunečního světla? Nebo naopak Vám slunce do bytu příliš nesvítí? Bojuje doma s vlhkostí? Nebo naopak potřebujete vzduch zvlhčovat? Nic z toho není překážkou pro pěstování rostlin. Je jen důležité vybrat si tu vhodnou květinu. S takovým výběrem Vám ochotně poradí v květinářství, nebo zahradnictví.  

Potom je tady samozřejmě aspekt samotné péče o rostliny. Některé pokojové rostliny vyžadují poměrně hodně specifické péče. Jiným stačí naopak jen kvalitní hlína, dobré umístění a občasné zalití. A právě tyto pokojové rostliny jsou ideální pro zmiňovanou skupinu lidí. Pokud jste začátečník, nebo nemáte úplně talent na péči o pokojové rostliny, vyzkoušejte jednu z těchto rostlinek:  

Dracena

Tlustice – tlustolistá květina, která vyžaduje minimální péči. Údajně má čistit vzduch a přinášet majiteli do života peníze a bohatství. Kromě toho se také velmi snadno rozmnožuje, a vy si díky zastřihávání můžete vytvořit zajímavé tvary a zároveň namnožit rostlinu. 

Dracena – hodně lidí jí díky tvaru říká palmička. Jedná se o další velmi nenáročný druh. V případě, že jí chybí voda, listy ji poměrně poklesnou a rostlina se tak sama přihlásí o zálivku. Po zalití velmi rychle listy opět nabírají sílu a krásu.  

Voskovka – popínavá rostlina, která je obdařena tlustými listy a díky tomu není příliš náročná na zálivku. Hodí se i do méně světlých míst a s pomocí drátků ji můžete tvarovat do různých tvarů.  

Neházejte flintu do žita a vyzkoušejte jednu z těchto nenáročných, ale krásných pokojových rostlin. Nebudete litovat.