Pracujte se svým interiérem chytře

Ačkoliv se obývací pokoj a kuchyně zdají být dvěma zcela odlišnými a samostatnými pokoji, jejich propojení je více než efektivní, a to nejen z hlediska praktičnosti, ale především designu a stylu. Splynutím těchto dvou místností vznikne otevřený prostor, který se rázem stane středobodem veškerého dění ve vašem domě či bytu, zkrátka jádrem domova. Půjde o zcela ideální místo pro usazení přátel, pořádání sešlostí či jen vychutnání poklidného rodinného odpoledne.
jídelní židle v kuchyni.jpg

Propojit obývací pokoj a kuchyni přitom není vůbec obtížné, je však zapotřebí klást důraz na celkovou přirozenost a nenásilnost přechodu. Ideální je řešení, kdy nelze nalézt zřetelný předěl a oba prostory se vzájemně prolínají a doplňují, což zohledníte především při výmalbě či výběru nábytku a použitých materiálů. Nedoporučují se proto například křiklavé barvy, které zaručeně způsobí ostré přechody.
křeslo seniora.jpg
Zároveň je již předem vhodné pečlivě zvážit poměr jednotlivých místností, přičemž obvykle dostává primární úlohu kuchyně a její nezbytné vybavení v podobě kuchyňské linky a spotřebičů. Až následně se pracuje se zbylými prostorami a dle možností se vytváří obývací pokoj.

Velmi často je pro lehké oddělení užit barový stůl, ten tak zpravidla tvoří jakousi spojnici mezi obývacím pokojem a kuchyní čili místo, kde se všichni budou scházet nad plnými talíři. Další hojně užívanou možností je vyvýšení, kdy obvykle kuchyně leží o několik desítek centimetrů výše než zbytek obytného prostoru. Meze vaší kreativitě se však nekladou, můžete tak místnosti oddělit například i obývací stěnou.

Benefity jsou přesvědčivé


Dozajista nelze opomenout, nakolik výhodné je splynutí těchto dvou prostor v malých bytech, kde obvykle bojujete o každý centimetr využitého místa. Toto řešení vám tak pomůže uchovat nejen komfort, ale i styl.

Dále lze zmínit, že ani osoba, která se v daný okamžik věnuje přípravě pokrmů nebude izolována od veškerého dění, naopak. I během vaření může probíhat plynulá konverzace a nikdo nebude o nic ochuzen.

Krom toho, jak již bylo naznačeno, získáte přirozený střed vašeho domova, vzdušný prostor, kde se budete skvěle bavit i relaxovat.