Jaké vlastnosti musí mít kamenný obklad venkovní

Asi každý chce, aby jeho dům vypadal co nejlépe. Jistě, pokud bydlíte v bytě, pak nemáte moc možností do vzhledu zasahovat, avšak pokud vlastníte rodinný domek, máte možnost si jej upravit podle svých představ.

Jednou z věcí, které se poměrně často používají, je kamenný obklad venkovní, kterým se obloží spodní část fasády. To stavbě dodá nový, zajímavý vzhled, a rozhodně ji vylepší.

To však není jediný důvod, proč se tyto obklady používají. Výhodou je i jejich snadná údržba. A právě spodní část domu bývá znečištěna nejčastěji, ať už projíždějícími auty či lidmi. Je tedy na místě ji chránit, a pokud to můžeme spojit i s vylepšením vzhledu, pak není důvod, proč bychom to neměli dělat.

obkladkamen1

Samozřejmě je pochopitelné, že zdaleka ne všechny druhy kamene jsou pro tento účel vhodné. Je potřeba najít takové, které mají specifické vlastnosti. Ty umožní, aby vydržely plnit svou funkci co možná nejdéle. Jaké by to měly být?

V první řadě je to samozřejmě tvrdost. Měly by být dostatečně pevné, aby vydržely i tvrdší zacházení. Často se totiž stává, že někdo do nich bouchne či kopne, zvláště pokud je dům na veřejném prostranství, tedy není obklopen zahrádkou kolem dokola.

Dále je to odolnost vůči vnějším vlivům. Musíme si uvědomit, že tyto kameny budou vystaveny dešti, sněhu větru, ale měnícím se teplotám, kdy se zvláště na jaře a na podzim mohou měnit poměrně rychle. To vše musí vydržet bez toho, že by se snížily jeho ochranné vlastnosti.

obkladkamen3

Zároveň by neměl být lámavý. Musí držet pevně, aniž by postupem času začal praskat, například v důsledku otřesů způsobených projíždějícími automobily.

V neposlední řadě je to pak snadná údržba. Veškeré nečistoty by mělo být možné z něj relativně snadno odstranit. Koneckonců, kvůli tomu tam je.

Je samozřejmé, že se nepodaří najít žádný perfektní druh. Měli bychom však vybrat takový, který se ideálním vlastnostem co nejvíce přibližuje. Jen tak budeme spokojeni s výsledkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup