Neobvyklé wellness procedury

Česká republika je známa tradicí lázeňství sahající až do středověku. Naše země se může pochlubit několika desítkami specializovaných zařízení, která využívají osvědčené metody, známé po staletí. I přesto si však můžete vyzkoušet čokoládovou masáž nebo medovou masáž, které vykazují silné detoxikační účinky. Čokoláda a med zásobují pokožku cennými živinami v podobě minerálních látek a stopových prvků.
potřeby na masáž
V současné době se v Česku propaguje další zajímavá procedura, tzv. pivní lázně, kdy se do koupele přidávají ingredience pro výrobu tohoto nahořklého moku . Pivní lázeň blahodárně působí na prokrvení orgánů, pokožky a svalstva, léčí kožní choroby a zároveň se organismus zásobuje výživnými složkami z chmele a sladu.

Termální voda s kávou

Pokud chcete prožít skutečně něco netradičního, navštivte japonské lázně s názvem Junessun. Specializují se na neobvyklé metody a náplně koupelí. Jsou to např. termální voda s červeným vínem nebo saké, někdy se do termální teplé vody přidává káva, či zelený čaj, kdy kofein působí jako stimulant nervové soustavy a krevního oběhu.
masážní spa

Polévkové koupele

Velmi působivá je koupel ve speciální vaně ve tvaru obří polévkové mísy, která se plní skutečným polévkovým masovým vývarem. Ten je ochucen česnekem a kajenským pepřem s přídavkem kolagenu. Unikátní výživová směs dokáže dobře vyživit pokožku a zrychlit zpomalený metabolismus. Má výborný efekt na podporu imunitního systému a celkové tělesné vitality. Zákazníci mohou údajně polévku i konzumovat, ovšem pochopitelně ještě před tím, než se do ní ponoří.

Wellness masáže živými hady

Z živých hadů mají lidé respekt a jen málokdo si je oblíbil natolik, že je doma chová jako domácí mazlíčky. Hadi nám připadají slizcí a chladní predátoři, to je pravda ovšem jen zčásti. Chladní zabijáci to jsou, ale nikoliv pokrytí slizem. Jejich kůže je velmi hebká na dotek a příjemná. Toho využívají některé lázeňské domy k masážím a údajně se jedná o jednu z nejúžasnějších masážních terapií vůbec. Používají se k tomu neagresivní a nejedovaté druhy plazů, např. korálovka královská, korálovka sedlatá nebo užovka červená, která zdomácněla u mnoha českých chovatelů.