Co?

Odpověď je nasnadě, přeci cokoli. Je jen na nás co si zvolíme a jakými cestami se k tomu dostaneme, protože jak do toho jednou spadneme, budou se k nám náměty sami hrnout ze všech stran a my ani nebudeme vědět co si vybrat.

Začnete se učit vyrábět origami, půjdete na kurz, tam se seznámíte s nějakou paní a ta Vás pozve na keramiku. Tam se setkáte s člověkem, který přednáší psychologii na univerzitě třetího věku, kde na Vás vyskočí další možné hodiny, kterých se můžete účastnit.
Odpovědí na „CO?“ je proto, cokoli.


Kde?

Nejdříve třeba doma, pak v knihovně, s dětmi ve škole. Na řemeslných trzích, v místním kulturním domě, nebo na jiném místě, kde se schází lidé k všemožným aktivitám. Dále jsou tu nekonečně rozsáhlé pláně internetu skýtající tolik možností a míst, že je snad ani vypsat nejde.
Odpovědí na „KDE?“ je pak, všude kolem nás.


Kdy?

Když nás to napadne, když se na to budeme cítit, když dostaneme nabídku, když přijde jakýkoli myslitelný impulz. Nebo když si pomyslíme, že bychom, mohli vyzkoušet nového, co tu ještě nebylo, nebo na co jsme neměli dříve čas.
Odpovědí na „KDY?“ je samozřejmě HNED.


Jak?

Jakkoli nás napadne, s odvážným vstupem, nebo tichým se vsáknutím do místní komunity. Přes přátele a známé, nebo připojením se k náhodné skupince, na kterou jste narazili v kavárně. Prostě sebrat odvahu a jít, protože čekání nám nic nepřinese.
Odpovědí na „JAK?“ je směle.


Proč?

Protože nechceme věčně jen hnít u televize a knihy ač jsou krásné, rozmanité a nabízí nám nekonečný svět fantasie, jsou přece jen dosti neaktivní činností. Nehýbeme se u toho, nic netvoříme, nic po nás nezůstává. Názor je daný a natištěný na papíře, ale nevytváří se diskuze. Nevstupují zcela nový lidé s novými a neotřelými názory, ani nás neštve nikdo svou naprostou donebevolající hloupostí. To všechno potřebujeme, procvičovat si prsty, mozek, řečnické dovednosti, nechat své mozkové buňky pracovat na plné obrátky. Ukázat svému okolí, že ještě nejste odepsaní a život neskončil začátkem důchodu.
Odpovědí na „PROČ?“ je pak jasná: prostě jenom proto, že můžeme!