O co přicházíme?

Internet nám bere mnoho času, protože na něm strávíme téměř každým dnem nějaký čas. Čas strávený na internetu se násobí každým dnem. Čím je to způsobeno?
Mnoho lidí žije pouze internetem, nemá přátele v reálném životě, ale taky k čemu, když má ty virtuální, se kterýma komunikuje na sociálních sítích.
Je to smutné. Ale jak se může něco takového stát, když je lidskou přirozeností mít kolem sebe přátelé a vrstevníky, kteří vám pomohou v každé situaci a jsou, jak se říká, kamarády do deště.
Existuje hned několik důvodů vzniku.
výber zboří.jpg
Představte si, že jste maminka na mateřské dovolené. Váš manžel celý den pracuje, aby mohl vám a vašemu společnému dítěte dopřát přesně to, co potřebujete, a co si zasloužíte. Vy se začnete cítit osamělá, protože vaše kamarádky buď pracují, nebo nemají zkrátka celé dny čas díky povinnostem každodenního života. Cítíte se tak moc osamělá a to i přes to, že jste vyzkoušela téměř všechny alternativy. Najednou přijdete do světa internetu, kde naleznete spousty žen, které mají stejné pocity jako vy, a které jsou pro vás, i přes to, že nejsou s vámi v jedné místnosti. Tyto ženy vám pomáhají s bolístky a pomáhají Vám utéct před nudou. Po mateřské dovolené u vás vznikne závislost na internetu, díky které přerušíte téměř veškeré vaše kontakty.
Tento problém ale vzniká i u dětí. Ale je to mnohem smutnější, protože děti většinou komunikují s reálnými přáteli (například ze školy) místo toho, aby se šly bavit ven.
pár na kole.jpg
Závislost vzniká velice rychle a je velice nebezpečná. Na toto téma se nám dostává málo informací.
Zkrátka ve chvíli, kdy jsme online, přicházíme o mnoho radostí (ale i starostí, před kterýma se mnozí z nás schovávají) každodenního života.
Závěrem napíši jen to, že každý je svého štěstí strůjcem.