HTTPS je téměř nutností

Máte webové stránky nebo blog? Pokud ano, pak zbystřete! Nejpoužívanější internetový prohlížeč současnosti Google Chrome začne od příštího roku upozorňovat velkým červeným vykřičníkem před URL adresou u všech stránek, které poběží na zastaralém protokolu HTTP. Nyní je upozornění pouze symbolické. Podle společnosti Google jde především o bezpečnost uživatelů.

Tento krok ovšem neplánuje pouze Google, ale nyní už i Firefox a Safari decentně upozorňují na nezabezpečené stránky. Chrome určuje trend a ostatní společnosti se snaží držet krok, proto můžeme stejný vývoj čekat u všech ostatních prohlížečů.
bezpečnost platby on-line.jpg

O co jde?

To, že je protokol HTTP nezabezpečený, neznamená, že na stránky nemůžete chodit. Tento starý protokol je typický u one page webů nebo u magazínů. Prostě všude tam, kde nezadáváte svoje citlivé údaje, ale pouze si stránky prohlížíte. Naopak u e-shopů, internetového bankovnictví a jiných služeb je HTTPS povinností. Pokud byste na takové stránky bez zabezpečeného protokolu narazili, ihned je opusťte.

HTTPS je protokol, který umožňuje zabezpečenou komunikaci v síti. Zajímavé je, že existuje již od roku 1994, ale jeho masivní nástup způsobila až vlna e-shopů a online bankovnictví. Chcete-li, aby vaše stránky běžely na tomto protokolu, musíte si obstarat SSL certifikát. To není nic obtížného. Certifikát si můžete zakoupit u poskytovatele vašich hostingových služeb. Některé společnosti jej dokonce nabízejí zdarma.
https webová stránka.jpg

SEO a HTTPS

Z hlediska SEO je přechod na zabezpečenou komunikaci se sítí prakticky nutnost. Největší vyhledávač na světě totiž začal ve výsledcích vyhledávání brát ohled na certifikované weby a do budoucna plánuje jejich absolutní upřednostňování před nezabezpečenými stránkami. Nebuďte pozadu a přejděte na moderní protokol také.

Výhodou SSL certifikace je tedy nejen bezpečnost, ale také to, že vás vyhledávače nebudou v budoucnu ignorovat. Zároveň budete u svých čtenářů budit důvěryhodný dojem a také udržíte krok s konkurencí, která nikdy nespí. Ti nejlepší mají SSL certifikáty již nyní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup