Jak si poradit s pitným režimem

Možná jste už několikrát pocítili po náročném dni bolest hlavy, nesoustředěnost a pocit únavy. Zamysleli jste se ale nad tím, zda jste svému tělu po celý den dodávali dostatečné množství tekutin? Někdy může být řešení celého problémů totiž naprosto jednoduché, a přesto jej nevidíte a hledáte klíč k řešení problému jinde. Přitom mnoho těchto stavů vzniká právě proto, že pijete málo nebo naopak dostatečně, ale nevhodné nápoje. Nemůžete se divit tomu, že i přesto, že celý den pijete hrnky s kávou nebo energy drinky, vaše tělo vám to vrací večer přicházející únavou.

Žena a hrnkem

Káva a jiné nápoje s vysokým obsahem kofeinu či umělých sladidel vám totiž zrovna moc nepomohou. Pozor si dejte i na černý čaj a sycené slazené nápoje. A teď už k nápojům, jež by měly při vaší tělesné hydrataci převažovat. Samozřejmě na první místo můžete s klidem zařadit vodu. A pokud vám samotná voda k pití nechutná, obohaťte ji o ovoce, kostky ledu, bylinky nebo citron. Vhodné je zařadit i přiměřené množství vod minerálních, které často pocházejí z léčivých zdrojů. Samozřejmě ne všichni si ale i tak vystačí pouze s obyčejnou vodou. V tomto případě lze k pití zařadit i různé druhy čajů.

Sklenice s koktejlem

Pochutnat si můžete na bylinkových, které jsou dostupné v mnoha příchutích. Na škodu ale nebude ani ovocný čaj, kterým můžete zpestřit svou snídani. Pokud se vám nedaří pít pravidelně, nastavte si upozornění v telefonu, pořiďte si designově pěknou láhev a na pití nezapomínejte ani v případě, že ještě nemáte pocit žízně. Pijte pravidelně a v přiměřených dávkách a pokud se vám to přece jen stále nedaří, rozhodně to nemá smysl vzdávat. Určité pokroky totiž uděláte i s každým nepodařeným pokusem a byla by škoda přijít o to, že se konečně ke správnému pitného režimu dopracujete, i když to třeba nebude úplně bez problémů. Právě problémy a selhání vám totiž mohou pomoci k tomu, že konečně dokážete svůj pitný režim dovést na tu správnou úroveň.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup