Jak zaplatit stavbu domu?

Pořídit si vlastní bydlení nebylo nikdy snadné. Když vzpomenu na své dětství a mládí, bydleli lidé často nedobrovolně u svých rodičů, tlačili se tam a často se předčasně brali a měli děti, jenom aby měli naději na to, že se dostanou do pořadníku a pak po letech možná dojde řada i na ně a nějaký ten byt jim bude přidělen, a v posledních třech dekádách už si sice každý z nás byt nebo dokonce rovnou celý dům koupit může, ale vlastně nemůže, protože na to nemá peníze.

Dnes jsou tedy nemovitosti sice dostupné, ale strašně lezou do peněz. A nejeden z nás aby celý život šetřil a doufal, že jednoho dne předežene růst cen nemovitostí, nashromáždí nemalou sumu peněz a své bydlení si také pořídí. Což ale, jak všichni víme, není právě jisté.

směs mincí

Jenže jak jinak si sehnat peníze, než tak, že si je v průběhu mnoha let postupně našetříme? Jak jinak dát dohromady tak velkou sumu, za kterou by se dala nemovitost k bydlení pořídit?

Vlastně tu jedno řešení je. Nabízí se přece možnost vzít si půjčku.

Jenže kdo člověku půjčí? Kdo mu svěří takové množství peněz, které je na pořízení si nemovitosti třeba? Často nikdo. Jistota je jistota.

smotané rupie

A tak se mnozí z těch, kdo nemají kde bydlet, nakonec rozhodnou přiložit ruku k dílu a svůj dům si postavit. Když tomu věnují svůj čas a svou energii, může to být přece cenově výhodnější, a to už ani nemluvě o tom, že si mohou vše postavit rovnou podle vlastních představ a nemusí dělat kompromisy.

A že je i tohle moc drahé řešení? Žádný problém. Může se přece využít hypotéka na stavbu domu https://www.fahd.cz/hypoteka-na-bydleni-rekonstrukci-stavbu-domu/, kterou se vše rovnou zafinancuje a pak se to splatí až v průběhu dlouhých let, třeba z toho, co takový dlužník ušetří díky vlastnímu bydlení na nájemném.

A když je pak všechno splaceno? Pak už takový člověk bude bydlet ve vlastním. A to mu bude logicky kdekdo závidět.