Karnevalová zábava

Jestliže máte naplánovat karnevalovou zábavu pro děti a nevíte, jaký vzorek dětí vám přijde, pak je tento úkol velmi složitý. Jestli je něco, co potřebujete opravdu vědět, pak je to to, kolik dětí má dorazit a jaký bude průměrný věk. Podle toho se dá totiž vymyslet program, který bude na míru. Pro předškolní děti jsou některé hry nevhodné a některé hry zase nejsou vhodné pro starší děti, které je mohou považovat ještě k tomu za nudné. Jestli je něco, co se v programu nepřipouští, pak je to improvizace. Něco takového se hodí někde na tábor, ale ne na karneval. Mohlo by se vám to totiž pěkně vymstít.
karnevalové papírky
Dobrá rada zní, abyste se vykašlali na živou hudbu. Dětem je totiž něco takového úplně jedno. Děti více ocení šmouly, než nějakou kapelu. Je mnohem lepší využit notebook a pár kliků.
Velkou chybu je dát již na samotný začátek hru o nejlepší masku nebo tombolu. Pokud totiž zjistí, že nic nevyhráli a porota vybere z davu princeznu, která nebyla považována za TOP, sbalí se a odejdou domů, což vy určitě nechcete.
Nikdy byste neměli zapomenout na sladké odměny za hry. Nikdy byste je ale neměli rozhazovat do prostoru, jelikož jsou děti schopny se kvůli nim ještě poprat nebo pošlapat.
Jestli je něco, s čím se rozhodně nedá nic dělat, pak jsou to rodiče. Je pravda, že děti potřebují doprovod, ale díky zkušenostem určitě i vy víte, že se děti bez rodičů chovají úplně jinak.
maska na oči
Lze říci, že chybami se člověk učí.
Jestli je něco, co byste nikdy neměli raději čekat, pak je to vděk.
Když na to přijde, děti mohou být dost kruté a v neposlední řadě také kritické, jako nikdo. Bohužel mohou nezdary karnevalu přijít na vaši hlavu a ne toho, kdo byl chválen.
Někteří jsou rádi za to, že se mohou podílet na tom, aby udělali dětem hezké odpoledne, pokud vám ale nikdo nepoděkuje ani interně, není se čemu divit, že z toho nejste úplně nadšení.