Děti. Drahá záležitost?

Vše kolem dětí se zdá být tak drahé. A začíná to ještě před samotným otěhotněním. Mít kde bydlet a mít dostatečný prostor. Poté to pokračuje výživou v těhotenství a kvalitními doplňky stravy samotné matky, nákupem výbavičky, kosmetiky, oblečení aj.
Je tomu ale opravu tak?
Pojďme se podívat, jak je možné eliminovat náklady a kde hledat možnosti úspor.
usměvavá sestřička
Prostor
To, že dítě zabírá mnoho místa je mýtus. Defacto může spát s vámi v posteli, nemusí mít tedy ani vlastní postýlku, nebo přebalovací pult. Přebalování i oblékání se dá zvládnout např. na komodě, která je v ložnici nebo na samotné posteli. Do budoucna existují chytré dětské pokojíčky a rostoucí nábytek.
Výživa v těhotenství
Pokud se budoucí maminka stravuje dostatečně a pestře a nemá lékařsky potvrzený nedostatek živin, nepotřebuje žádné drahé doplňky stravy. Její tělo si vezme vše ze stravy. Jíst za dva už také dávno neplatí, spíše jíst dvakrát zdravěji.
hnízdečko s dvojčátky
Výbavička a oblečení
Dnes existují nejrůznější bazárky a prodejní skupiny, kde se prodává oblečení, výbavička, nebo kočáry za zlomek ceny. Zaúkolovat můžete i rodinu a přátele, aby vám na návštěvy nosili dárky v podobě opravdu potřebných věcí. Na co mít doma pět plyšových medvědů, když můžou donést pleny nebo oblečení, které lépe využijete?
Kosmetika
Toto je velmi přeceňovaná oblast. Spoustu věcí si můžete doma i vyrobit sami (např. zinková mast na opruzeniny, domácí opalovací krám s minerálními filtry aj.). Používat můžete i věci, co máte doma běžně po ruce. Např. olivový / kokosový olej na promazání kůže dítěte, který má mnohem víc blahodárných účinků než oleje syntetické.
Opravdu nejsou potřeba ani vlhčené ubrousky, které častěji více škodí. Žijeme v moderní společnosti a voda nám teče z kohoutku! Miminko stačí pouze oplachovat nebo otírat navlhčenou plenou.

Toto je jen pár běžných věcí, u kterých můžete ušetřit. Když se nad tím zamyslíte, najdete mnoho dalších možností, jak drahé produkty nahradit levnější variantou, díky které ušetříte mnoho financí. Ty můžete použít poté na potřebnější věci.