Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno

Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Toto přísloví pravděpodobně znáte. Napadlo vás ale někdy, jak moc pravdivé je? A že si díky darování opravdu můžete pomoci i sami sobě?
Obzvlášť před Vánoci se objevuje spousta sbírek, které pořádají nejrůznější neziskové organizace. Všechny tyto organizace mají své stránky, které si můžete za pomoci základních hesel vyhledat přes svůj oblíbený internetový prohlížeč. Přispívat potřebným však nemusíte pouze v období Vánoc. Celoročně je možné přispívat na nejrůznější potřebné. Senioři, děti v dětských domovech, nemocní lidé, zvířata v nouzi. Výběr je opravdu veliký a můžete si vybrat nadaci, která je vašemu srdci úplně nejbližší. Možná si ale říkáte, proč bych to měl/a dělat?
nastavené dlaně
Je to jednoduché. Přísloví „Dej a bude ti dáno“ totiž opravdu funguje. Neznamená však, že za to, že uděláte dobrý skutek dostanete materiální odměnu. Dostanete pocit, který je nezapomenutelný. Někomu jste totiž pomohli, opravdu důležitě. Zachránili jste život zvířeti, udělali radost dítěti nebo nemocnému. A možná i právě pár korun od vás dopomohlo k záchraně lidského života.
Pokud dáváte přednost konkrétní pomoci, existují již i akce, kdy můžete darovat konkrétní věc, konkrétnímu člověku. Před Vánoci taková akce funguje již pravidelně. Senioři, kteří jsou opuštění, zde na webové stránce prezentují svá přání. Některá jsou opravdu dojemná. Někdo si například přeje pouze sušenky, někdo tužky a křížovky. Na této pomoci je krásné, že jde za konkrétním člověkem a zaměstnanci domovů pro seniory ve většině případů zajistí i poděkování od seniorů. Po darování křížovek a propisek pánovi, který si je přál, nám telefonicky velmi děkoval, povídal si s námi. Přišly nám i fotografie, když mu byl dárek předáván. Jeho úsměv a radost za to prostě stála a my si zlepšili náladu po celou dobu Vánoc. Nejlepší na tom je, že jsme s domovem pána zůstali v kontaktu a zaslali mu další balíček s drobnostmi, jen tak.
žebrák na chodníku
Máte-li alespoň malou možnost, udělat někomu potřebnému radost, udělejte to. Byla by škoda, sedět na penězích jen pro nic za nic a o radost, kterou mohou udělat se nerozdělit. Na internetu najdete velké množství možností, jak pomoci. Stačí si najít tu, která vám vyhovuje nejlépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup