Lepší by byla hypotéka bez některých kontrol

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho bankovních sektorů, tak se můžeme setkat s různým přístupem. Některé posuzování žádosti bude mnohem tvrdší, než bychom očekávali. Je také zcela možné, že co jiná banka, tak to také jiný názor. Proto je vhodné například si zjistit podmínky pro uzavření úvěru u více společností a podle toho se rozhodnout. Někde se může stát, že financování pro přísné podmínky poskytování úplně zatrhnou a jinde zase může náš záměr uspět. Také se může stát, že z nějakých důvodů neuspějeme v žádném bankovním sektoru. Ještě to není naše konečná, existují i kvalitní a bezpečné nebankovní společnosti, u kterých je posuzování podstatně příznivější a na požadovaný úvěr se můžeme dívat přímo na našem bankovním účtu. Získat hypotéku bez kontrol nebylo jednodušší.
pokladní doklad.jpg
Banka bude požadovat:
– V první řadě osobní doklady – Občanský průkaz, případně jiný doklad totožnosti.
Doklady o příjmech – jiné parametry jsou požadované od podnikatelů a jiné od zaměstnanců.
Podnikatelé a živnostníci – živnostenský list, potvrzení OSSZ a ZP o prováděných platbách, přiznání k dani z příjmu, které musí být potvrzené finančním úřadem a další ostatní příjmy.
sevření bankovek.jpg
Zaměstnanci – potvrzení o příjmu, výpis z běžného účtu, kde je vidět výplata, případně další příjmy, včetně příspěvků.
Doklady o výdajích smlouvy o úvěrech a půjčkách, doložení o pravidelných splátkách nebo závazcích.
Dokumenty k nemovitosti – odhady, pojistné smlouvy, výpis z katastru a další.
Když všechno necháme potvrdit a doneseme na banku, pak stačí jen malý záznam v registru dlužníků, nedostatečný příjem a je po žádosti.
prázdné kapsy chlapa.jpg

Existuje jiné řešení

Nebankovní společnosti si nezakládají na takové složité papírové byrokracii. Navíc dokážou velmi rychle zpracovat naší žádost a bez dalších možných potvrzení. Snaží se klientům maximálně vyhovět, a proto veškerá komunikace a přání se řeší online. Není samozřejmě problém si domluvit schůzku na pobočce nebo požádat posuzující osobu o návštěvu u nás doma.