Obývací pokoj a ložnice v jednom

Udělat z jedné místnosti dvě, není nikdy ideální záležitost, ale pokud vám nic jiného nezbývá, i tady jde vymyslet několik řešení, abyste se dobře vyspali a zároveň vás postel nerušila při návštěvě rodiny a kamarádů. Nikomu není moc příjemné, když vám ostatní vidí až do ložnice.
Sedací souprava s konferenčním stolem
Sklopná postel se sedací soupravou
Nejideálnějším řešením a v poslední době stále oblíbenější jsou sklopné postele, jejichž součástí je již rovnou i sedací souprava. Přes den ji máte složenou a vypadá jak stěna. Před ní stojí sedací souprava. Bývá dvoumístná až třímístná, ale také si můžete pořídit typ do L. Autoři tohoto dokonalého kusu nábytku mysleli na všechno a proto dovnitř sedačky, je možno schovat peřiny. Mývají dostatečně velký úložný prostor. Dokonce někteří výrobci šli až tak daleko, že na spodní stranu postele umístili polici třeba na knihy nebo ozdobnou vázu. Tato police má dvě funkce. Přes den vám zútulní byt a večer, když už chcete jít spát, slouží jako opěrná noha rámu postele. Tyto soupravy pořídíte v nepřeberném počtu různých dekorů a materiálů. Opravdu je z čeho vybírat.
Paravánové dveře
Máte sice k dispozici pouze jeden pokoj, za to je dostatečně velký a nejlépe s dvěma či více okny? Rozdělte místnost na dvě menší. Je to levnější varianta, než si nechat postavit příčku uprostřed místnosti a ještě vám vznikne okrasná stěna. Dobře poslouží i paraván stojící volně v prostoru.
Paravánové dveře
Knihovna
Oddělit spací část od té společenské můžete také kusem nábytku. Krásně vám k tomu poslouží knihovna nebo obývací stěna. Skryje před návštěvou i pár rozházených polštářů, nebo pyžamo pohozené na peřině.
Rozkládací pohovka
Bohužel ne všichni mají dostatek peněz na výklopnou postel, nebo dost velký pokoj na to, aby ho mohli rozdělit na dva menší. Někdy prostě musí postačit i rozkládací gauč, který má úložný prostor pro lůžkoviny.