Ochraňte svůj domov

Nezáleží na tom, jestli máte v interiéru vybavení za pár tisíc, nebo za miliony. Tak či tak doma zaručeně máte věci, kterých si vážíte a nechcete o ně přijít. Peníze, šperky, nábytek a vzpomínky. Když se vám někdo vloupá do nemovitosti, tak vám ještě k tomu vznikne škoda. K jeho chycení, anebo zamezení nechtěného vstupu do domu vám pomohou speciální prostředky.
staré domy

Dveře jsou základ

Ať máte byt či dům, tak nejdůležitějším prvkem ochrany majetku jsou bezpečnostní dveře. Na rozdíl od běžného typu mají pevnou kovovou konstrukci s plechovým krytím, ocelovou kostru a také rozvorový systém.

Běžné dveře zamknete pouze na jednom místě, bezpečnostní se zamykají na šesti, deseti až dvaceti místech. Najdete u nich také odolnou uzamykací vložku, která zabrání odvrtání nebo vyhmatání běžnými způsoby. To znamená, že klasický zloděj se k vám nedostane.

Ochrana oken

V případě, že máte byt v přízemí, vlastníte malý obchůdek nebo máte jednoduše okna do ulice, tak pro vás budou pevné mříže ideální volbou. Jedná se o nejlevnější zabezpečení oken či prosklených dveří. Vybrat si můžete i z ozdobných variant, ale u všech platí, že musí být správně instalovány.
odemykání dveří

Fólie na skla

Pokud máte strach z nezákonného vniknutí do objektu oknem, tak si pořiďte fólie 3M. Využít je můžete jako náhradu mříží. Ochrání vás stejně, jen nebudou vidět, nebudou vám krást světlo, poslouží jako ochrana před UV zářením a obecně jsou rozhodně praktičtější.

Další možností jsou předokenní hliníkové rolety. Zvolit si můžete drátový či bezdrátový systém. Věřte, že žádný zloděj tuto překážku nepřekoná a můžete si u nich vybrat z mnoha barev a provedení. Stanou se tak nejen skvělým prostředkem, ale také funkčním doplňkem.

Existuje samozřejmě i mnoho dalších způsobů, ale tyto jsou nejpoužívanější a na trhu nejlevnější. Volit můžete i klasické alarmy, které vám zašlou SMS zprávu při vniku do nemovitosti a podobně. Jde pouze o to, jakou míru bezpečnosti chcete a kolik peněz jste ochotni do ní investovat.