Dokonalá zahrada

Zahrada před domem je požehnání, alespoň pokud člověk není příliš líný a trochu se o ni stará. V případě, že si ale budete chtít přebudovat tento zelený koutek přesně tak, aby vše odpovídalo vašim fantaziím, bude to chtít přeci jenom trochu více než jen drobné úpravy. Délka plánování i složitost prací pak bude záležet na tom, co budete chtít ze zahrady vykouzlit. Na následujících řádcích najdete pár tipů, které by vám mohly pomoci.
most v zahradě
1. Pěstitelův ráj – mnoho lidí používá zahradu hlavně k pěstování flóry různého typu. Na pozemku můžete klidně zasadit okrasné květiny, zeleninu i ovocné stromy. Ve fantazii se meze nekladou. V tomto případě rozhodně ne. Budete-li však chtít, aby vaše úroda byla v bezpečí, nejspíše se neobejdete minimálně bez fóliovníku, ale daleko lepší připlatit si a pořídit si rovnou skleník. V něm dokážete navodit ty správné klimatické podmínky, a navíc bude skleník zároveň fungovat i jako ochrana před domácím zvířectvem nebo nenechavými ptáky.
holčička se štěnětem
2. Relaxační kout – zahrada může být i místem, kde si budete moci kdykoliv na vás padne deka odfrknout. K tomu vám bohatě postačí prostá houpací síť ukotvená mezi dvěma stromy. V případě, že budete chtít zajít o něco dál, můžete si vytvořit na zahradě i hezké posezení, které můžete zakrýt například pergolou. Milovníci vodních radovánek pak jistě ocení možnost postavit si u domu bazén. K tomu však nejsou vždy příhodné podmínky, zvláště tedy co se týče rozměrů.
3. Dětské hřiště – pokud máte děti, asi se nevyhnete tomu udělat pro ně na zahradě alespoň malý koutek na hraní. Nemusí se jednat o nic pompézního ani drahého. Mnohdy stačí příhodně umístěná trampolína nebo prolézačka z hobby marketu. V obou případech však musíte dohlédnout na to, že má výrobek dostatečné množství bezpečnostních prvků, díky čemuž budou mít vaše ratolesti mnohem nižší šanci na to se při hraní zranit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup