Dokonalá zahrada

Zahrada před domem je požehnání, alespoň pokud člověk není příliš líný a trochu se o ni stará. V případě, že si ale budete chtít přebudovat tento zelený koutek přesně tak, aby vše odpovídalo vašim fantaziím, bude to chtít přeci jenom trochu více než jen drobné úpravy. Délka plánování i složitost prací pak bude záležet na tom, co budete chtít ze zahrady vykouzlit. Na následujících řádcích najdete pár tipů, které by vám mohly pomoci.
most v zahradě
1. Pěstitelův ráj – mnoho lidí používá zahradu hlavně k pěstování flóry různého typu. Na pozemku můžete klidně zasadit okrasné květiny, zeleninu i ovocné stromy. Ve fantazii se meze nekladou. V tomto případě rozhodně ne. Budete-li však chtít, aby vaše úroda byla v bezpečí, nejspíše se neobejdete minimálně bez fóliovníku, ale daleko lepší připlatit si a pořídit si rovnou skleník. V něm dokážete navodit ty správné klimatické podmínky, a navíc bude skleník zároveň fungovat i jako ochrana před domácím zvířectvem nebo nenechavými ptáky.
holčička se štěnětem
2. Relaxační kout – zahrada může být i místem, kde si budete moci kdykoliv na vás padne deka odfrknout. K tomu vám bohatě postačí prostá houpací síť ukotvená mezi dvěma stromy. V případě, že budete chtít zajít o něco dál, můžete si vytvořit na zahradě i hezké posezení, které můžete zakrýt například pergolou. Milovníci vodních radovánek pak jistě ocení možnost postavit si u domu bazén. K tomu však nejsou vždy příhodné podmínky, zvláště tedy co se týče rozměrů.
3. Dětské hřiště – pokud máte děti, asi se nevyhnete tomu udělat pro ně na zahradě alespoň malý koutek na hraní. Nemusí se jednat o nic pompézního ani drahého. Mnohdy stačí příhodně umístěná trampolína nebo prolézačka z hobby marketu. V obou případech však musíte dohlédnout na to, že má výrobek dostatečné množství bezpečnostních prvků, díky čemuž budou mít vaše ratolesti mnohem nižší šanci na to se při hraní zranit.