S odborníkem na topení v podlaze se není třeba ničeho bát

Nebojte se vyzout z bot

Kdo si naplánuje mít doma podlahové vytápění, pravděpodobně se těší, až si užije teplo na bosá chodidla. Je to skutečně velký rozdíl, našlapovat po teplém povrchu, než po studené dlažbě. Kvůli studeným povrchovým krytinám se mnozí lidé doma přezouvají do bačkor a pantoflí, což je škoda, protože chůze naboso je mnohem zdravější a mimo jiné podporuje klenbu chodidel, čímž přispívá proti plochým nohám. S topením v podlaze si pak můžete v zimních měsících užít bosonohou chůzi třeba každý den.

dřevěná podlaha

Nebojte se pokládat na podlahu, co se vám zlíbí

Topení v podlaze vám umožní využít různé podlahové krytiny, v podstatě si na zem můžete položit cokoli. Výhodnější jsou však materiály, které teplo neizolují, ale spíše vedou, jako je např. koberec, kamenná či keramická dlažba, nebo dřevo.

Nebojte se defektu

Někteří lidé si nedovedou představit, že by měli doma topení v podlaze z toho důvodu, že jednoho krásného dne tam uvnitř pod nimi cosi praskne, začne odtud vytékat voda, a kvůli opravě závady se musí vystěhovat celý obývák, podlaha rozkopat sbíječkou, všude prach, špína, hluk, chaos a zmatek.

dlažba na podlaze

Tomu se pochopitelně nelze divit, kdo z vás by byl tak naivní, že by předpokládal, že zrovna u něho se nikdy nic nestane. Závada u topení v podlaze může být skutečně nepříjemnou patálií, ale také nemusí. Nemusí, pokud máte kontakt na člověka, který vás v kritické chvíli uklidní, a řekne, že s odborníkem není třeba se ničeho bát. Odborník vám totiž může sdělit, že únik vody v topné soustavě v podlaze lze nalézt velice jednoduše formovacím plynem nebo poslechovou tyčí Hykron, a tím pádem nebude nutné celou podlahu bourat, ale odebrat z ní jen malý kousek v místě, kde se závada skutečně nachází. V takovém případě pak opravíte defekt během krátké doby, např. jediného dne, a nemusíte kvůli tomu ani vystěhovávat celý obývák.