Proč neprosperujete?

Máte firmu a nabízíte služby nebo máte svůj vlastní výrobek, ale nějak to není ono? Máte málo zákazníků, výrobek nejde na odbyt a firma se tak tak drží nad vodou? Tak to zřejmě máte špatný marketing. Anebo ještě hůř, nemáte žádný marketing.

Marketing je takový všeobecný pojem pro všechno, co posléze přinese zisk. Začíná to průzkumem trhu, možná nabízíte dobrou službu, ale kdybyste ji trochu rozšířili, získali byste více zákazníků. Možná váš výrobek je kvalitní, ale je červený a lidé by raději kupovali žlutý, drobnost, kterou by správný marketing odhalil.

marketing

Marketing je také reklama a její cílení na ty správné zákazníky. A kteří to jsou? To opět musí zjistit marketing. Marketing je i průzkum a reklama na sociálních sítích.

Ale nejen na zákazníka a jeho potřeby se zaměřuje marketing. Také samotnou firmu může převrátit vzhůru nohami. Marketing by měl zmapovat potřebu zaměstnanců, vyhodnotit výhodnost zdrojů, měl by navrhnout optimální výrobu, ale i skladování a expedici. Zkrátka marketing dá vaší firmě řád a disciplínu.

Najmout si nezávislou marketingovou firmu může být ještě lepší investice než do samotné reklamy. Marketing Pardubice totiž obsahuje v sobě i reklamu. Nejdůležitější je ale průzkum trhu a cílení na ty správné zákazníky.

marketing

Každá firma shání zakázky a potřebuje obchodovat. Ale peníze ve firmě, to není jen nákup vstupního materiálu a prodej výrobků, je potřeba platit zaměstnance a hlavně, je potřeba investovat do reklamy a marketingu. Pokud máte výrobní firmu a vyrábíte něco, co si nikdo nekupuje, pochopitelně nemůžete produkovat zisk. Můžete zainvestovat do reklamy, ale pokud nebudete vědět, kde si vaši reklamu najdou ti správní potencionální zákazníci, může reklama vyjít na prázdno. Je potřeba marketingu a důkladného průzkumu trhu, abyste mohli prorazit a hlavně, podnikat se ziskem.

Co?

Co?