Na čem by vám mělo záležet při výběru obalu na mobil

Na příjemném doteku – první, co by vás mělo zajímat, je pocit, jaký máte při držení telefonu v ruce. Pokud vám jej obal ještě více zpříjemní a máte dojem, že jste v kontaktu s měkkým, hladkým, neklouzavým a nelepivým materiálem, je to dobrá volba. Tyto vlastnosti splňují obvykle obaly knížkové neboli flip, z polyuretanové tzv. eko-kůže.

Na zabezpečení mobilu – pokud se obal dobře drží v ruce, je vhodná chvíle zaměřit se i na to, zda opravdu chrání přístroj před vnějšími vlivy. U knížkových obalů bývá uvnitř vložka z termoplastického polyuretanu (někdy mylně přezdívaná jako silikon), která chrání mobil ze všech stran, kromě přední. A vpředu je pak telefon zabezpečen předními odklápěcími deskami z eko-kůže.

žena s telefonem

Na vzhledu – knížková pouzdra jsou velmi líbivá, připomínají kapesní diáře nebo malé knížečky či papírové zápisníky, anebo památníky. Možná, že právě tato nostalgická vzpomínka na nedigitalizovanou dobu, kdy se vše psalo na papír, a mělo to své kouzlo, vyzdvihuje právě knížkové obaly do popředí zájmu.

Na barvě – knížková pouzdra na mobil Honor Módní mobil se vyrábí v mnoha barevných variantách. Barvy bývají pastelové a podtrhují vzhled už tak atraktivního obalu. Poměrně snadno se vám může podařit sladit barvu obalu na mobil s vaším oblečením či dalšími oděvními doplňky.

dívky s mobilem

Na prodyšnosti – polyuretan v podobě eko-kůže se může pochlubit významnou vlastností – prodyšností. Toto neočekávejte například od PVC. Prodyšnost je nesmírně důležitá tam, kde je třeba odvádět vlhkost a bránit srážení vodní páry za vzniku tekutiny. Vodní pára, resp. vysrážená voda uvnitř mobilu by vám mohla proniknout https://robertnemec.com/persony-proniknete-do-hlavy-zakaznika/ pod dotykový displej a způsobit tu zkrat některých součástek pod napětím z baterie. Pro zajímavost – prodyšnost eko-kůže se využívá např. pro výrobu stélek dámské letní obuvi, kde je odsávání potu velmi zásadní pro zajištění bezpečné chůze.

Na ceně – značnou výhodou těchto výrobků je nízká cena. Je to spotřební zboží, které váš rodinný či individuální rozpočet zatíží jen minimálně, a nebude s velkou pravděpodobností třeba brát si toto zboží na úvěr.