Vlastní bydlení

Vždycky jsem si přála mít vlastní dům nebo byt a těšila jsem se, že až budu mít rodinu tak budu mít i velký dům se zahradou. Vždyť kdo by si nepřál v dnešní době velký dům nebo byt? Já sama jsem o půl vždycky snila. Celý život jsem totiž žila v jenom v nájmu s rodiči. Byl to malý dvoupokojový byt ve velké bytovce. Sice jsem tam prožila krásné dětství, ale chyběl mi prostor, a právě kvůli tomu, že jsme měli malý byt, tak jsem nemohla mít psa nebo kočku. Vždycky jsem chtěla mít psa a taky kočku. Jenže kvůli malému prostoru doma to nebylo možné. A tak jsem si řekla, že až budu bydlet sama nebo budu mít rodinu, tak si pořídím psa, ale taky bych měla velký dům nebo byt. Taky jsem chtěla mít zahradu. Jsem od přírody taková, že moc ráda pěstuji zeleninu a ovoce.

K domu se hodí zahrada.

Vždyť je to přece nádherné mít vlastní zeleninu. A protože mám ráda zeleninu tak jsem si řekla, že až budu mít dům a zahradu, tak budu pěstovat rajčata a okurky a taky papriky. Jenže taky je složité dostat hypotéku. Mít vlastní dům a hypotéku je velmi složité. A kdo to má, tak vyhrál. Opravdu je to jako výhra v loterii. Vždyť znáte někoho okolo sebe, kdo má vlastní dům nebo byt?

Vlastní byt je super.

A pokud ano tak určitě něco vyhrál nějaké peníze anebo má tak dobrou práci, že si tam viděla hodně peněz. Já mám průměrnou práci a taky průměrný plat. Takže pochybuji, že by mi dali někde nějakou hypotéku. Ale i kdyby dali, tak kde seženu nějaké peníze? Na hypotéku musí mít nějaký vklad. Sice je to pravda, ale je to nespravedlivé. Vždyť když chci hypotéku, tak to znamená, že nemám na celý dům nebo byt, proto je hypotéka asi jenom pro bohaté lidi. Nicméně, až na to budu mít, tak si pořídím nějaký velký dům se zahradou. Myslím, že je to vhodné i pro malé děti. A vy jste dům nebo byt zdědili nebo jste si ho koupili? A za hotové nebo na hypotéku? Nebo žijete v nájmu? Myslím, že všechny možnosti jsou drahé. Nicméně ale všem přeji, ať každý žije tak, jak chce.