3D tisk na zakázku je nejen kvalitní, ale také levný

Možná jste se i Vy v posledních letech setkali s hitem, kterému se říká 3D tiskárna. Tento trend moderní doby je odrazem vyspělé technologie, jejíž odrazy vidíme všude kolem nás, jako jsou telefony, nejnovější počítače, nebo právě zmiňované 3D tiskárny. Jejich široké spektrum využití se pak dotýká téměř všech možných i nemožných oblastí, přičemž výrobky z 3D tiskáren můžeme vidět nejen v hračkářství, ale také v průmyslových oborech, při výrobě aut, nebo dokonce ve stavebnictví, či v lékařství. Dá se tedy říct, že ať už si zvolíte jakýkoliv model, pro jakýkoliv účel, 3D tiskárna je schopna Vaši zakázku zpracovat.

reference jméno

Budeme-li se bavit přímo o tom, jak samotný tisk probíhá, pak se jedná o pravděpodobně nejrozšířenější, a zároveň nejpoužívanější způsob, tedy o takzvanou FFM, nebo jinak známou jako FFF metodu. Při tomto způsobu tisku se tavením plastu tvoří jednotlivé vrstvy, a jelikož se jedná o aditivní metodu, kdy se materiál přidává (namísto častějšímu obrábění), je tedy množství odpadového materiálu minimální. Samotný, vyhotovený výrobek pak může mít velikost i sotva pár pouhých milimetrů, a i jeho množství je volitelné, tedy může se jednat o sériovou výrobu, nebo o pouhý prototyp.

reference váza

Takové finální produkty pak najdou své uplatnění nejčastěji v oborech jako je auto motive, design, strojírenství, elektro, nebo (již výše zmíněné) hračkářství. Stejně tak, jako si sami zvolíte velikost i množství, máte také na výběr z různých materiálů, přičemž nejběžnější jsou PLA, ABS, PC – ABS, ASA, PET – G, FLEXI (neboli guma), WOOD (tedy materiál, který je plněný dřevem), NYLON, či materiály technické, plněné Aramidem, Carbonem, nebo skleněnými vlákny. Samozřejmostí je také barevný tisk, přičemž je tiskárna schopna tisknout až čtyři barvy v jedné vrstvě. Ať už si přejete unikátní dekoraci, či chcete zahájit sériovou výrobu pro Vaši firmu, jistě Vás potěší i cena 3D tisku na zakázku, která je až překvapivě nízká.