Křupavé a zdravé, takové je ovoce sušené mrazem – už jste ho vyzkoušeli? 

Máte rádi ovoce a chcete si ho vychutnat kdekoliv a kdykoliv? Určitě dobře znáte sušené ovoce a už jste vyzkoušeli ovoce sušené mrazem? Má mnoho výhod. 

Křupavé a zdravé, takové je ovoce sušené mrazem – už jste ho vyzkoušeli? 

Sušené ovoce je velmi oblíbené a známé, běžně se ale ovoce suší teplem, v sušičkách nebo někde, kde je hodně teplo, třeba na sluníčku. Takto upravené a usušené ovoce ale sice vydrží hodně dlouho, má delší trvanlivost, než ovoce čerstvé a tak si ho můžeme vychutnat opravdu po celý rok, teplem se však z něj vytrácí cenné vitamíny a jiné důležité látky, které v sobě ovoce ukrývá. Lyofilizované ovoce, jinak řečeno ovoce sušené mrazem, je však jiné. Díky sušení za pomocí mrazu je možné v ovoci zachovat všechny podstatné a zdravé látky, minerály i vitamíny. 

pexels-photo-3108193

Svačinka, kterou můžete mít kdykoliv u sebe 

Ovoce sušené mrazem https://www.nakliceno.cz/susene-ovoce-a-zelenina-lyofilizovane–susene-mrazem-/ má obrovské výhody a konečně si tak můžeme pochutnat na oblíbeném ovoci, které dlouho vydrží a přitom z něj vyčerpáme vitamíny a minerály, které obsahuje. Tato metoda je poměrně komplikovaná, ovoce se musí nejprve rychle zmrazit a potom se vysuší. Sušení probíhá za pomoci nízkého tlaku. A právě tomuto procesu se říká lyofilizace, mnohdy se i v obchodech můžeme setkat s pojmem lyofilizované ovoce. 

Lyofilizované ovoce je mnohem menší a lehčí, než stejný druh ovoce v čerstvém původním stavu, svou chuť ale zásadně nezmění. Usušené ovoce za pomocí mrazu a tlaku je pak také velmi křehké a křupavé, i proto se přidává do nejrůznějších celozrnných směsí nebo instantních kaší. Takovou svačinku můžete mít pořád u sebe, může jít o zdravou verzi sladké svačinky a je vhodné kombinovat toto ovoce například s oříšky. 

dried-fruits

Co si všechno můžete takto vychutnat? 

Teplem se suší mnoho druhů ovoce, i lyofilizovat se dá v podstatě kterýkoliv druh ovoce ale také zeleniny. Velmi oblíbené jsou například lyofilizované jahody, maliny, ostružiny ale i exotické druhy ovoce, které příliš často nekonzumujeme. 

Pokud vás zajímá zdravá strava, určitě ho vyzkoušejte. 

4.2/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup